•  

    Telefon & Gsm

    (+90) 382 215 25 31 - (0542) 484 75 87

SİYAH SAC

Et kalınlığı bu sac modellerinde 1,5 mm. – 20 mm. aralığındadır. Bu sacların kullanım alanları, inşaat malzemeleri imalatı, kara ve demiryolları araçlarının yapımında ve diğer kaplama alanlarında kullanılmaktadır. Siyah sacı DKP sacdan ayıran tek nokta rengidir. DKP saclar da kalınlığı bakımından farklıdır. 0,30 mm. – 2 mm. aralığında olan et kalınlığı DKP sacın üretiminde kullanılan noktadır. 

DKP sacları kullanım alanları bakımından soğuk haddelenmeye ve işlenmeye uygun olduğundan ev araç gereçlerinin üretiminde (buzdolobı, çamaşır makinesi vs) kullanılır. Aynı zamanda mobilya yapımında da büyük rol oynamaktadır.

 

GALVANİZLİ SAC

Galvanizli saclar, hemen hemen her gün çevrenizde gördüğünüz ürünlerden birisidir. Bu saclar birçok alanda kullanılmaktadır. Bunlar, dükkan ve mağazalarda kepenk ve panjur yapımında, prefabrik yapı imalatında, çatı ve cephe kaplamalarında, baraka yapımında, silo ve depo inşaatında kullanılmaktadır.

Galvanizli Sacların üretiminde, bazı standartlar vardır. Bu standartlar sacın kullanılacağı ortama ve sac çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Fakat bazı standart ölçüler her sac da aynıdır. Örneğin; sacların kalınlığı 0.30 mm. – 3.00 mm. aralığında olmalıdır. En çok kullanılan saclardan birisi, oluklu saclardır. Çatı kaplamada ve dükkan kepenklerinde kullanılan oluklu saçlar yağmur ve kar maddeleri üzerinden atarak temizlik ve dayanıklılık sağlamaktadır.

 

BAKLAVALI SAC

Baklavalı saclar kişilerin taleplerine göre boyutsal değişiklikler gösterebilir. Bunların yanında dünyada genel olarak kabul edilen bazı standartlar vardır. Bu standartlara göre üretilen ürünler kaliteleri ve dayanıklıkları bakımından diğer saclardan ayrılır ve müşteri memnuniyeti sağlar.

Depo ve ambarların dış cephe kaplamalarında, evlerde, garajlarda, otomotiv sektöründe vb. bir çok alanda kullanılmaktadır.

 

TRAPEZ SAC

Galvanizli ruloların trapez levha olarak formlanmış halidir.

 

DKP SAC

DKP saclar imalatların ozelliklerine göre istenilen ölcülerde dilinerek istenilen ağırlıklarda sarılır, çemberlenip paketlenir. Çapaksız ve 0 toleransla dilme işlemi yapılmaktadır. 0.30 ile 5.00 mm. et kalınlığı arasındaki saclar istenilen genişlikte dilinir.

Aşınmaya dayanıksızlığından dolayı koruyucu bir kaplama ile kullanılmakta veya aşınmaya maruz kalmasının problem yaratmadığı yerlerde kullanılmaktadır. Kaplamada perfore işleminden sonra boya veya toz boya kullanılabilmekte bu şekilde malzeme tamamıyle korunabilmektedir. Çinko ve alumina bazlı kaplama malzemeleri (örnek: aluminize, daldırma galvaniz, anile galvanizli, vesaire) ile de üretilebilmekte ve bu şekilde de tedarik edilebilmektedir.