•  

    Telefon & Gsm

    (+90) 382 215 25 31 - (0542) 484 75 87

KARE DEMİR

İnşaatlarda ve diğer uygulama alanlarında kalıplanmış haliyle hazır olarak kullanılan bu demir çeşitleri üretimi yönünden fazla zahmet gerektirmeyen ve daha az masraflı ürünlerdir.

Kare demirler ihtiyaçlara göre farklı boyutlarda, ve farklı kalınlıklarda üretilebilir. Üretilen ürünlerin boyları 6 – 12 mt arasında olabilir ve kalınlığı da 25 mm den 150 mm ye kadar bir çok şekilde üretilebilir.

Kare profillerin kullanım alanlarından bahsedecek olursak, bu alanda üretilen demirler sadece inşaatlarda kullanılmaktadır. Kare demirler binalarınızın temelinde ve kolonlarda kullanılabilir. Bu demirler sizin ihtiyaçlarınıza göre de özel sipariş olarak da hazırlanabilir.

 

LAMA SİLME DEMİR

Lama demiri, son dönemlerde üretilen ve piyasanın en sağlam ve en dayanıklı demirlerindendir. Genellikle kullanıldığı bölümlerin özellikle çelik konstrüksiyonların ana taşıyıcı ve temel taşıdır.

Kullanım alanları, Çelik konstrüksiyon yapılarında ve otomotiv yapılarında kullanılan ürünün asıl amaçlarından biri yapıların desteklerini kuvvetlendirmek, iki profil arasında veya zemin ile tavan arasındaki bağı kuvvetlendirmektir.

Lama demirleri üretiminde standart boy 6-12 m. aralığındadır. Bu boylar arasında bulabileceğiniz demiri kendi özel siparişlerinize göre 20 m.'ye kadar çıkartabilirsiniz.

 

NPU  DEMİR

NPU profil demirleri genel itibariyle yapıyı kuvvetlendirmek amacıyla üretilmiştir. Çelik yapılarda destek profili olarak kullanılır.

NPU profil demiri küçük - büyük bina ve sanayi tipi yapıların yapımında, betonarme ve çelik konstrüksiyonun olduğu her alanda kullanılır ve yapıya destek sağlar.

NPU demirleri genellikle 6 mt boyunda ve 40 x 20 x 5,00 mm ile 380 x 102 x 13,30 mm ebatları arasında değişmektedir. Müşterilerin isteklerine göre demirlerde özel boyutlandırmalarda yapılabilmektedir.

 

NPI  DEMİR

NPI demirler, NPU demirlerin çift taraflısı olarak da bilinmektedir.

Az ve çok katlı bina ve işyerlerinin yapımında ile her türlü çelik konstrüksiyonların oluşturulmasında kullanılmaktadır. Ayrıca makine ve tarım aletlerinin yapımında da büyük rol oynayan NPI Profil Demirler kullanıldığı her alanda kalite ve dayanıklılığı arttırmıştır.

NPI demirlerinin üretiminde uyulan standartlar, 80/400 mm aralığında ve 6 mt boyunda ideal ebatlardır. Bu ebat dışında aşağıdaki tablodaki NPI profil demirler temin edilmektedir.

 

KÖŞEBENT  DEMİR

Genellikle çelik konstrüksiyonları birbirlerine bağlamak amacıyla üretilmiş olan v kesitli bu demir, bağlantı ve destek amacıyla kullanılmaktadır.

Köşebent demir, farklı ebatlarda ve farklı boyutlarda üretilmiştir. Lama ve silme demirlerinin çelik konstrüksiyonlara monte edilmesi ve bağlantısının sağlanmasında öncü olduğu için genellikle üretim standartları da buna göre hazırlanmıştır. Köşebentlerin boyları genelde 6 m. olarak üretilmektedir. Özel ölçülerde sipariş alınarak üretim yapılabilir.

 

T DEMİR

Yeni nesil inşaat sanayide ve otomotiv yedek parça sanayide destek profili olarak da kullanılan t demirleri günümüz koşullarına dayanıklı ve tonlarca ağırlığı taşıyabilecek seviyededir.

AISI 304 sertifikasına göre üretilen T demirleri dünya genelinde standart 6 metredir. Müşterilerin ihtiyaçlarına göre kesilip veya daha da uzun halde hazırlanabilir.

 

IPE PROFİLLER

IPE profil demiri küçük - büyük bina ve sanayi tipi yapıların yapımında, betonarme ve çelik konstrüksiyonun olduğu her alanda kullanılır.

 

HEA - HEB PROFİLLER

Hea - Heb Profiller küçük - büyük bina ve sanayi tipi yapıların yapımında, betonarme ve çelik konstrüksiyonun olduğu her alanda kullanılır ve yapıya destek sağlar.